سیاه آموزش اعتراض پرونده اعتراض دستگاه

سیاه: آموزش اعتراض پرونده اعتراض دستگاه تعزیرات حکومتی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پایان سکوت سردار ، نسخه تازه قالیباف جهت رویارویی با اصولگرایان

قالیباف هنوز هم دلخور هست، آنقدر که هنگامی که پای تحلیل آرایش سیاسی کشور به میان بیاید اول اصلاح طلبان را زیر تیغ انتقاداتش ببرد و سپس از بدسلیقگی اصولگرایان بگ

پایان سکوت سردار ، نسخه تازه قالیباف جهت رویارویی با اصولگرایان

نسخه تازه قالیباف جهت رویارویی با اصولگرایان /پایان سکوت سردار

عبارات مهم : سیاست

قالیباف هنوز هم دلخور هست، آنقدر که هنگامی که پای تحلیل آرایش سیاسی کشور به میان بیاید اول اصلاح طلبان را زیر تیغ انتقاداتش ببرد و سپس از بدسلیقگی اصولگرایان بگوید و جهت آنها که به زعم او پدرخوانده جریان راست شده است اند خط و نشان بکشد. سردار سکوتش را شکسته هست.

دوباره خبرساز شده است هست، این بار علی رغم روزهای انتخابات، پیراهن خاکی جبهه به تن نکرده بود و با کت و شلوار، پشت تریبون ایستاده بود تا بار دیگر نوک پیکان انتقاد را به سوی اصولگرایان نشانه بگیرد و تاکید کند که به این راحتی خیال کناره گیری از سیاست را ندارد.

پایان سکوت سردار ، نسخه تازه قالیباف جهت رویارویی با اصولگرایان

این تلاش سردار قالیباف جهت ماندن در سیاست را می شد از همان فردای انصرافش به نفع رئیسی آینده نگری کرد. زمانی که او علی رغم خواسته خودش و به جبر اهالی جمنا مجبور به انصراف شد. قالیباف جهت آنکه برچسب «بازی خراب کن» اصولگرایان، این بار به قامت سیاسی او راه اندازی نشود، در کمتر از 24 ساعت ، دست در دست رئیسی در مصلی حاضر شد.

هرچند سردار تلاش می کرد تا ناراحتیش را پشت لبخند به رقیب جدیدالورودش پنهان کند، ولی حتی شعارهایی همچون «سردار با درایت ممنون از این حمایت» در گردهمایی یکسان او و رئیسی نتوانست هیاهوی درونی او را پنهان کنند.در همان روزها رنگ رخساره و انگشتان گره شده است سردار نشان از کشمکش های درونی داشت.

قالیباف هنوز هم دلخور هست، آنقدر که هنگامی که پای تحلیل آرایش سیاسی کشور به میان بیاید اول اصلاح طلبان را زیر تیغ انتقاداتش ببرد و سپس از بدسلیقگی اصولگرایان بگ

این دلخوری موجب شد تا جهت مدت کوتاهی آقای شهردار مسیر سکوت را در پیش بگیرد. او که توقع نداشت جهت سومین بار دوستان اصولگرایش پشت او را خالی کنند، گویی در بهت فرو رفته بود. چه آنکه قالیباف، تجربه تلخ کنار گذاشته شدن در کارزار انتخابات را یکبار در سال 84 با ظهور احمدی نژاد در قامت پدیده نواصولگرایان و یکبار هم در 92 نیز به علت اصرار ولایتی بر حضور انتخاباتیش، چشیده بود.

او گمان نمی کرد که اصولگرایان جهت بار سوم و البته این بار گزینه ای «خلق الساعه» به نام «سید ابراهیم رئیسی» را به او ترجیح بدهند. سردار جهت بار سوم تجربه تلخ«رویگردانی اصولگرایان»، را تجربه کرد. این تجربه موجب شد تا دائقه سیاسی او بعد از انتخابات 96، با نوسانی خاص روبرو شود.

همین عوض کردن ذائقه سیاسی قالیباف هم باعث شده است تا سکوت مرد جا مانده از معادلات اصولگرایان چندان پایدار نماند. روزی دست به قلم شده است و نامه ای خطاب به «جوانان انقلابی و دلسوز» می نویسد و چندی بعد در نشستی دانشجویی، حرف جدیدی را به میان می آورد؛ نسخه ای به نام «نواصولگرایی»

پایان سکوت سردار ، نسخه تازه قالیباف جهت رویارویی با اصولگرایان

*نامه ای با رگه های انتقاد و دلخوری

آخرین روز از ماه تیر بود که قالیباف بعد از دو ماه سکوت انتخاباتی، با نوشتن نامه ای نشان داد که دیگر چندان امیدی به اصولگرایان نبسته است و می خواهد با خطاب قرار دادن جوانان و طرح کردن«نواصولگرایی» آنهم از جنسی جدید،برای زنده نگهداشتن نامش در عرصه سیاست، راهی «نو» را تجربه کند.

«پایانِ مسابقه هایِ انتخاباتی به معنایِ فراموش کردنِ ناکارآمدی هایِ دولتِ مستقر یا نادیده گرفتن بعضی خطاهایِ دوستانِ جبهه انقلاب نیست.»، همین جملات نشان از دلخوری فروخفته قالیباف از رفقای نیمه راهش داشت. دلخوری که موجب شد تا او آرزویی تازه را در سر بپروراند.

قالیباف هنوز هم دلخور هست، آنقدر که هنگامی که پای تحلیل آرایش سیاسی کشور به میان بیاید اول اصلاح طلبان را زیر تیغ انتقاداتش ببرد و سپس از بدسلیقگی اصولگرایان بگ

اما همان روزها، این قدم اول سردار جهت ایجاد«طرحی نو» در سیاست با طعنه و انتقادهای بسیاری همراه شد. از یک سو صورت ای همچون صادق قشنگ کلام که این اقدام او را تلاشی جهت ایجاد جایگاه سیاسی دانست:« کدام بخش از جریانات اصولگرا از آقای قالیباف حمایت می کنند؟ نه اصولگرایان معتدل و میانه رو حامی قالیباف هستند و نه روحانیت و جریانات تندرو مثل پایداری اصولگرا ظاهر از قالیباف حمایت کنند. به همین علت آقای قالیباف به در و دیوار می زند تا شاید یک فضا و جایگاه سیاسی را جهت خودش به وجود آورد.»

و از سوی دیگر حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت هم نگاه مثبتی به این نامه نگاری نداشت:« مدیر جریان نو اصولگرایی هم بشود، اتفاقی نمی افتد. هر کس خواست جدا شود! پیامبر در جنگ تبوک راجع به کسانی که از ایشان جدا شدند، فرمود روند ما ارزشی هست. روند ارزشی قابل عوض کردن نیست. البته قدرت جذب را باید زیاد و دفع را محدود کرد. ولی اینکه یک نفر کنار برود، موجب شکست اصولگرایی شود؛ خیر چنین اتفاقی نمی افتد.»

پایان سکوت سردار ، نسخه تازه قالیباف جهت رویارویی با اصولگرایان

تکیه به جوانان و نقدی اصولگرایی؛ توشه مسیر تازه آقای سردار

وقتی نگاهی به روز شمار انتخابات مجلس داشته باشیم، تحلیل بسیاری از رفتارها و گفتارهای سیاسی راحت ترمی شود. مانند این روزهای قالیباف که بعد از نامه انتقادیش، این بار با حضور در نشست«نو اصولگرایی در نگاه جریان دانشجویی»، این توصیه را گوشزد می کند که آقای شهردار سابق، در تلاش است فصل جدیدی را در پرونده سیاسیش بگشاید.

او بار دیگر بی پروا اصولگرایان را مورد نقد قرار داده و می گوید «می بینیم این جریان هم در ارائه کارنامه، کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی ندارد.حتی در هدفگذاری و روش و ابزار هم بد سلیقگی داشته است هرچند بعضی بزرگان اصولگرا شاید نپذیرند.» ،« نواصولگرایی با فرهنگ پدرخواندگی ساخته نمی شود؛ نواصولگرایی پدرخوانده نمی خواهد. هیچکس دیگر حق ندارد به عنوان پیشکسوت جلوی بروز این ظرفیت عظیم جوانان باانگیزه و پخته را سد کند.»

این نقادی های دنباله دار سردار به اصولگرایان و جمنا را هنگامی که در کنار شنیده هایی مبنی بر گردهم آمدن نیروهای همدل سردار با دستور کار انتخابات مجلس قرار دهیم، صفحه پازل فعالیت های سیاسی با وضوح بیشتری می توانیم نظاره کنیم. پازلی که شاید تا انتخابات 98، کامل شده است و صورت تازه سردار در قامت یک نواصولگرا را رونمایی کند.

اخبار سیاسی – نامه نیوز /لیلا شریف

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | قالیباف | انتخابات | انتخابات 96 | اصولگرایان | انتخابات مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs